Často kladené otázky

.. Vy se ptáte my odpovídáme ..

Často kladené Otázky

Kdy začít se stříháním ..

S úpravou psa (štěněte) začněte pokud možno kolem 3- 4 měsíce stáří štěněte. Malé štěně naučíte těmto úkonům lépe, než dospělého psa. Štěně má svou výhodu v tom, že obvykle nemá tolik srsti jako dospělý jedinec. Lépe řečeno, údržba štěněčí srsti je snadnější, než údržba dospělé srsti. A druhým dobrým důvodem proč začít včas je, že poprvé se bude bránit každý pes. Malé štěně si však lépe zvykne. Tak jako si bude muset Vaše štěně přivyknout na česání, tak stejně si postupně zvykne i na náročnější a složitější úpravu a stříhání.

Jak často pejska upravovat ..
Jak zvolit typ střihu ..
Proč je důležité psa po koupání „fénovat“ ..
Jak často koupat svého psa ..
Jak si vybrat správný šampon ..
Měly by se také používat na psy kondicionéry ..
Jakou kosmetiku můžeme dopřát svému miláčkovi ..
Co jsou a jak se pejskům postarat o anální žlázky ..
Většina pejsků nikdy čištění análních žlázek nepozná, ale potom jsou takoví psi, kteří potřebují jejich čištění pravidelně. Pokud Váš pejsek nemá problém, nemusíte žlázky čistit.Pes má dvě analní žlázky po stranách  řitního otvoru. Jejich úkolem je vyměšovat pachové látky do trusu a napomáhat psu při značkování. Když se žlázky ucpou, přeplní se a zduří. Potom je třeba psovi pomoci a vyprázdnit je. Zduřené je nahmatáte, jako bulky pod povrchem kůže.
Pokud si nejste jistí, nechte si ukázat postup od veterinárního lékaře, který Vám může říct, jestli je vůbec potřeba žlázky vyprazdňovat!
Na ucpané anální žlázky Vás upozorní pejsek sám. V takovém případě se snaží postižené místo kousat a věnuje zadku velkou pozornost. Může se i stát, že zadkem „sáňkuje“a přiíiš nevoní. Žlázky obsahují tmavou tekutinu velmi nevábné vůně. Jestliže obsah žláz psovi neodstraníte, mohou se zanítit, případně může dojít i k jejich prasknutí a vzniku píštělí.
Jak pečovat o psí tlapky v zimě ..
Jak pečovat o oči pejska ..
Jak pečovat o jeho uši ..
Kdy začíná péče o srst jorkšírského teriéra ..
Co dělat když se objeví lupy v srsti ..
Pocuchaná srst ..
Správné a pravidelné česání ..

Bulletin NewsLetter

Připojte se k seznamu uživatelů periodika Bulletin NewsLetter

Psí salon Kroměříž

Tauferova SOŠ veterinární, 
Koperníkova 1429/22, 
767 01 Kroměříž   
GPS 49.300566, 17.379918

 

Copyright © Proksova 2024. All Rights Reserved.
webovou stránku vytvořil František Ohlídal

Search