Pro zdravý vzhled drsnosrstých plemen je pravidelné trimování důležité. Typ a struktura srsti podmíněna geneticky, vliv má rovněž kvalita a úroveň výživy psa a především péče, která je srsti věnována.
Trimování povzbuzuje růst kvalitní srsti. Pravidelné odstraňování odumřelých chlupů v kratších intervalech udržuje novou, krásnou a zdravou srst psa v dobré kondici po celý rok. Díky trimování srst hrubne a stává se odolnější vůči vlivům okolí. Pokud se hrubosrsté plemeno ostříhá, tj. nedochází k výměně chlupů, jeho srst ztrácí barvu, strukturu, pevnost a tím svou ochrannou funkci. Srst v horní vrstvě můžeme trhat jen tehdy, když už pod ní vyrostla nová krycí srst.
Majitelé plemen, jejichž srst se upravuje trimováním, mají možnost svým přístupem ovlivnit nejen kvalitu srsti jako takovou, ale dokáží šikovnou úpravou zakrýt i nedostatky v tělesné stavbě zvířete. Většina plemen teriérů má ve standardu zakotvenu hrubou srst, která není zvlášť náročná na údržbu. Vzhledem k její tvrdosti na ní bláto příliš neulpívá a pokud ano, tak po oschnutí psa ze srsti samo opadá a pes se dobře udržuje v čistotě. Drsná srst s hustou podsadou dobře ochraňuje tělo psa před zimou i vlhkostí.
Způsob línání a výměny srsti je u drsnosrstých teriérů poněkud odlišný oproti většině
plemen, je nutno ji upravovat t r i m o v á n í m – vytrháváním staré srsti, aby na jejím místě mohla vyrůst srst nová. To musíme dělat i v případě, že pes nejde na výstavu. Předci teriérů se přezrálé srsti zbavovali v přírodě sami, dnes musí napomoci pan Člověk. :)